Vitaj na stránke Moderného Pračloveka!

Cieľom tohto webu je prinášať ti výživné informácie o tom, ako byť neustále lepší ako včera v rôznych oblastiach, ktoré ja považujem za dôležité a zvyšovať tak celkovú kvalitu svojho života. Nazval som ich Piliere Kvalitného Života a sú to nasledovné 4 oblasti:

ŠTYRI PILIERE KVALITNÉHO ŽIVOTA

#1:STRAVA A DOPLNKY

big-stravaZákladný pilier kvalitného života je prirodzená a výživná strava a v dnešnej dobe už aj suplementy. Pokiaľ nedodáš svojmu telu živiny, ktoré potrebuje, jednoducho nebude fungovať optimálne. Mojim cieľom je naučiť ťa, ako dopriať telu dostatok živín nielen na správnu regeneráciu svalov a tkanív (aby si si vybudoval silné a odolné telo), ale aj optimálne fungovanie mozgu (dobrá nálada, motivácia, produktivita) a nepriestrelnú imunitu.

Tejto téme sa venujú články v kategórií Strava a doplnkyRecepty, či publikácie Princípy Pračloveka a Kuchyňa Pračloveka

#2:TRÉNING A POHYB 

big-pohybPohyb je život. Čo sa nehýbe, je mŕtve. Je to úplne esenciálna zložka zdravého životného štýlu. Myslím si, že každý človek by sa mal vedieť hýbať s ľahkosťou a bez bolestí tak, aby bol užitočný. Pohyb by si si mal užívať a mal by ti prinášať radosť.

Mojim cieľom je naučiť ťa ako si vybudovať silné telo, ktoré ti bude slúžiť až kým si po teba nepríde zubatá. Telo, ktoré je odolné voči zraneniam a stáva sa každým dňom odolnejším. Telo, ktoré je mobilné a ohybné a s ktorým sa môžeš hýbať tak, ako len chceš.

Tejto téme sa venujú články v kategórií Tréning a Pohyb a publikácia Princípy Pračloveka. Svoje praktické skúsenosti ti odovzdám na mojich Udalostiach a ak si z Bratislavy, dávam ti do pozornosti našu telocvičňu No Will No Skill Academy, kde dostaneš najkvalitnejšie pohybové vzdelanie.

#3:ŽIVOTNÝ ŠTÝL

big-stylĎalším kľúčom ku zdravému telu a mysli sú aktivity, ktoré vykonávaš denno-denne. Patria sem činnosti ako spánok, pobyt v prírode, chôdza na boso, meditácia a iné dôležité návyky, ktoré robia obrovský rozdiel v tom, ako sa počas dňa cítiš – fyzicky aj psychicky. Až keď máš doladené všetky faktory zdravého životného štýlu v súlade s prírodou, môžeš žiť skutočne kvalitný život a naplniť svoj plný potenciál.

Na túto tému sa môžeš vzdelávať pomocou článkov v kategórií Životný štýl a mojej publikácie Princípy Pračloveka.

#4:OSOBNOSTNÝ ROZVOJ

big-osobnostKeď už budeš mať zvládnuté predchádzajúce piliere kvalitného života, budeš cítiť potrebu dosiahnuť niečo viac a byť užitočný pre spoločnosť. Moderný Pračlovek chce byť efektívny a produktívny, aby mohol zvyšovať kvalitu svojho vlastného života tým, že slúži ostatným ľuďom. Zlepšenie pamäte, efektívnejšie vykonávanie bežných činnosti ako čítanie, písanie, či komunikácia s ľuďmi, zvýšenie IQ a rôzne formy trénovania mozgu sú podľa mňa štvrtým pilierom kvalitného života.

Tejto oblasti sa venujú moje články v kategórií Osobnostný rozvoj.

TVOJ ŠTART DO ŽIVOTA MODERNÉHO PRAČLOVEKA

ipad-desatoro

Na nakopnutie tvojej cesty za kvalitnejším životom som pre teba pripravil 2 bezplatné zdroje:

1. Newsletter Rady Pračloveka

Tento newsletter začína asi tuctom stručných a praktických rád, ktorých prečítanie ti nezaberie viac ako 5 minút a ktoré môžeš okamžite aplikovať do svojho života.

2. Publikácia Desatoro Prikázaní Moderného Pračloveka

Túto zhruba 60 stranovú publikáciu získaš úplne zadarmo, keď sa prihlásiš na Rady Pračloveka. Obsahuje 10 princípov, ktoré ak budeš dodržiavať, citeľne zlepšíš svoje zdravie a fyzickú kondíciu.

Pomocou newslettera ti budem postupne posielať praktické informácie a tipy, ktoré na blogu nenájdeš a ktoré ti pomôžu zlepšiť kvalitu svojho života. Prihlás sa teraz pomocou formuláru nižšie a ostaňme v kontakte:

RADY PRAČLOVEKA

Desatoro suplementy trans 250

Pridaj sa ku vyše 4000 praľuďom, ktorí odberajú newsletter Rady Pračloveka a stiahni si ebooky Desatoro Prikázaní a Suplementačný Poradca Moderného Pračloveka úplne zadarmo.

Viac info nájdeš TU

Žiadny spam. Odhlásiť.sa môžeš kedykoľvek. Powered by ConvertKit

ĎALŠIE NÁSTROJE PRE TVOJE NAPREDOVANIE

PUBLIKÁCIE

_publikacie_bigAk sa ti páčia informácie, ktoré si prečítaš v newsletteri, článkoch, či publikácií Desatoro Prikázaní, môžeš svoje vedomosti posunúť na ďalší level. Na tomto webe nájdeš aj niekoľko ďalších, platených publikácií v digitálnej a tlačenej podobe, ktoré som pre teba vytvoril za účelom zhrnutia mojich rokmi nadobudnutých vedomostí otestovaných v praxi.

Viac o týchto publikáciách si môžeš prečítať na stránke Publikácie.

UDALOSTI

_udalost_bigOkrem online sveta ma môžeš stretnúť aj v tom fyzickom. Predsa sa hovorí: Lepšie je raz zažiť ako stokrát počuť (čítať). Preto pre pračlovečiu komunitu pravidelne organizujem sústredenia a workshopy, kde sa môžeš zoznámiť so mnou s ďalšími podobne zmýšľajúcimi ľuďmi.

Informácie o všetkých aktuálnych udalostiach nájdeš na stránke Udalosti.

SUPLEMENTY, SUPERPOTRAVINY A INÉ BIOHACKY

Dostával som veľké množstvo emailov, kde sa ma ľudia pýtali na najlepšie zdroje suplementov, superpotravín, a iných biohackov, ktoré odporúčam vo svojich článkoch a publikáciách. Už ma hnevalo, že som im na túto otázku nevedel poskytnúť jednoduchú odpoveď.

Sám som totiž kupoval tieto veci z 5+ rôznych zdrojov a často som robil kompromisy kvôli tomu, aby som minimalizoval počet objednávok, resp. kvôli nedostupnosti produktov na Slovenskom trhu. Neexistoval totiž zdroj, ktorý by mi dodal všetko, čo som zháňal, v dostatočnej kvalite.

Preto som sa rozhodol, že takýto zdroj vytvorím sám. Tak vznikol ESHOP PRAČLOVEKA. Dnes si u mňa môžeš kúpiť tie najdôležitejšie suplementy, ktoré sám používam a ktoré som starostlivo vyberal s dôrazom, v prvom rade, na kvalitu.

Mojou ambíciou je vytvoriť „one stop shop“ pre tie najlepšie a najkvalitnejšie suplementy, superpotraviny a biohacky – jeden zdroj, kde dostaneš všetko, čo považujem za potrebné, no nič navyše.

eshop_na_sirku

Zapoj sa do debaty a opýtaj sa Pračloveka

Nezabúdaj, že som tu hlavne pre teba a tvoj rozvoj.

Ak máš otázku ku ktorémukoľvek článku, neváhaj sa ju opýtať v komentároch a ja sa na ňu pokúsim odpovedať. Uvítam aj, keď ku článkom pridáš svoje vlastné skúsenosti a vedomosti na danú tému. Nemám žiaden patent na pravdu a budem rád, ak ma doplníš, prípadne opravíš. Každý sa môže mýliť.

Ak máš otázku, na ktorú nestačí odpovedať zopár vetami a ktorá by mohla zaujímať viacerých čitateľov, vytvoril som pre teba sekciu Opýtaj sa Pračloveka. Svoje otázky do tejto sekcie mi môžeš posielať cez kontaktný formulár. Ak aj tvoju otázku nezodpovedám verejne, odpovede sa určite dočkáš.

Kontaktný formulár môžeš použiť aj na akékoľvek iné dotazy, ktoré by si mohol mať. Chceš ma pozvať na prednášku, alebo workshop pre tvoju firmu, workshop v tvojej telocvični, prípadne inú formu spolupráce? Našiel si chybu na stránke? Či ma len chceš pozdraviť? Ozvi sa mi. Budem rád.

Moderného Pračloveka nájdeš aj na Facebooku, kde zverejňujem hlavne odkazy na svoj materiál, ale aj na iné články a videá, o ktorých si myslím, že stoja za tvoju pozornosť. Viac o mne a mojej filozofií si môžeš prečítať na tejto stránke.